Где взять деньги в долг турбозайм

Де взяти гроші в борг: розписка та позика на картку

Взяти гроші в борг під розписку, на перший погляд, здається непоганим рішенням проблем з грошима. Угода укладається між приватними особами, без залучення банків, і виглядає вигідною для обох сторін. Проста процедура з мінімумом документів також є перевагою в порівнянні з банківським кредитуванням. Однак на ділі дана процедура містить у собі безліч підводних каменів, про які потрібно знати перед тим, як брати на себе такі зобов'язання.

Як видаються гроші в борг під розписку?

Щоб було зрозуміліше, розглянемо на прикладі. Є якийсь приватний інвестор Василь Іванович. У нього є вільні фінанси, і щоб вони не лежали без діла, він видає гроші в борг, щоб примножити свої статки. І є потенційний позичальник Петро Сергійович, якому потрібна позика, але він не може або не хоче звертатися в банк. Тому позичальник Петро Сергійович йде до інвестора Василя Івановича і бере у нього гроші під розписку. Ця угода також може підкріплюватися запорукою ― наприклад, нерухомість, машина, коштовності, цінні папери. Якщо боржник не поверне гроші, інвестор забере заставу, продасть, і тим самим компенсує свої збитки.

Здавалося б, все у вигоді. Петро Сергійович отримує гроші, необхідні йому в складній ситуації, а Василь Іванович отримує відсотки і тим самим примножує своє багатство. Однак в цій сфері є багато шахрайських схем, про які потрібно знати перед тим, як брати гроші в борг.

Шахрайство з розписками

Є цілі компанії, де можна взяти гроші в борг під розписку. Багатьом людям співпраця з ними здається більш безпечною і комфортною, ніж оформлення позики в банку. Здається, що з фізичною особою буде простіше домовитися, ніж з кредитною організацією, та й процедура оформлення простіше. Однак саме великий пакет документів і підписаний договір робить процес отримання і погашення позики законним і безпечним для обох сторін. А коли мова йде про розписку, дуже легко потрапити в халепу.

Наприклад, є така схема. Шахраї погоджуються дати вам гроші в борг, а від вас просять тільки реквізити карти і фото розписки. Як тільки ви це надішлете, вам відправляють скріншот про те, що вони нібито вчинили переказ потрібної суми вам на картку. Але грошей ви не отримуєте.

Коли ви починаєте вимагати пояснень, вам показують фото вашої ж розписки, яка в дійсності служить підтвердженням, що ви отримали гроші. І виходить, що тепер ви шукаєте причини, щоб не платити. З вас починають вимагати погашення боргу, якого ви взагалі не отримували.

Тому перед тим, як замовити гроші в борг, пам'ятайте, якщо ви написали розписку до того, як отримали гроші, ви вже не доведете, що позика вам не надійшла. Саме тому краще не довіряти онлайн-схемами і укладати подібні угоди у нотаріуса, де обидві сторони підпишуть розписку.

Є й інші варіанти обману при спробі взяти гроші в борг під розписку. Наприклад, у вас просять фото документів, в т.ч. і ваше фото з розкритим паспортом. Ви вважаєте це типовою процедурою підтвердження особи і надсилаєте ці документи. Грошей на карту знову не надходить, а ваш потенційний кредитор перестає виходити на зв'язок.

Можливо, на цьому етапі ви просто забудете про цю невдалу спробу, позичте гроші десь ще і будете жити далі. А потім вам подзвонить представник якої-небудь МФО, який буде стверджувати, що ви взяли гроші в борг через їх сайт, а тепер чомусь не сплачуєте свій мікрокредит. На підтвердження оформлення позики вам показують ту саму вашу фотографію з документами, ось тільки до неї додано лист А4 з написом «Я беру позику в (назва МФО)».

Тому що так, у людини є ваші паспортні дані і фото, яке часто використовується для посвідчення особи при подібних операціях. Чому б не взяти на ваше ім'я мікропозик?

Ми рекомендуємо вам утриматися від подібних онлайн-угод з розписками і кредитуватися тільки в перевірених організаціях.

Якою має бути правильна розписка?

Найнадійніший спосіб не помилитися при отриманні грошей в борг під розписку ― це оформляти її у нотаріуса. Так документ точно матиме юридичну силу, і ви не станете жертвою шахраїв. Більшість зловмисників відразу залишить вас у спокої після пропозиції відвідати нотаріуса.

Ось основні нюанси процесу.

Ви пишете розписку від руки, своїм почерком. Друкувати на комп'ютері не допускається, писати друкованими літерами або зображати якийсь шрифт теж не рекомендується.

Робиться це для того, щоб у разі виникнення суперечок можна було зробити експертизу почерку.

  1. У розписці міститься інформація про обидві сторони ― ПІБ, паспортні дані, місце проживання.
  2. Прописується сума позики, місце і час передачі грошей, застава, якщо вона є.
  3. Вказується термін повернення (якщо цього не зроблено, то згідно із Законом України гроші в борг даються на 30 днів).
  4. Якщо позика видається під відсоток, то прописується ставка і (в разі потреби) інфрмація, з якого дня вона починає нараховуватися.
  5. Обумовлюються штрафні санкції - наприклад, пені або вилучення застави.
  6. Обидві сторони ставлять підписи (ось чому краще не робити цього онлайн).
  7. Закон не вимагає обов'язкової присутності свідків, але якщо є таке бажання, то свідки можуть підтвердити факт написання розписки і передачі грошей. Також цю роль може виконати нотаріус.

І найголовніше ― факт часткового або повного погашення боргу теж потрібно документувати. Інакше ваш кредитор може заявити, що ви йому ніяких грошей не давали. І нічого ви не доведете, особливо якщо передавали суму готівкою.

Альтернатива грошей в борг під розписку

Якщо розібратися в темі, то виходить, що це зовсім не найзручніший і небезпечний спосіб запозичення. Але багато хто вдається до нього через лояльність кредиторів, адже взяти кредит з боргами в банку дуже проблематично. А тут і на кредитну історію не дивляться, і немає чітких умов за ставками та сумами - можна попросити стільки, скільки заманеться.

Однак є більш безпечна і швидка альтернатива, яка не несе в собі стільки ризиків, та й з документами простіше ― це мікропозики в МФО. Там можна отримати гроші на рахунок в борг по паспорту, і без перевірки КІ.

Щоб переглянути доступні пропозиції, відкрийте вітрину мікрокредитів «ТУРБОЗАЙМ». Тут зібрані позики зі всіх МФО України, завдяки чому вам не доведеться переглядати кожен їх сайт окремо і порівнювати пропозиції.

Вся інформація знаходиться в одному місці. Наш сервіс «TURBOZAYM» дозволяє впорядкувати мікроссуди за сумою, ставкою, терміном та іншими параметрами. Таким чином, ви будете бачити тільки ті пропозиції, які підходять під ваші вимоги, і відразу ж зможете подати заявку.